dostawa dpd pick up tylko 5,99

DARMOWA WYSYŁKA OD 129 PLN

Zaktualizowaliśmy informację na temat wykorzystywania danych osobowych, która jest zawarta w nasze Polityka prywantości
Wykorzystujemy pliki cookies własne i stron trzecich w celu doskonalenia jakości obsługi oraz ulepszenia usług na podstawie analizy nawigacji na naszej stronie internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej, oznacza akceptację plików cookies.

Kupuj

Menu

Łączna kwota zakupów: 0,00 

Do darmowej wysyłki: 129.00 zł

Przejdź do kasyEdytuj koszyk

Zsuwający się materiał psuje Twoją stylizację? Dowiedz się, co zrobić, by utrzymać go w miejscu. Mamy dla ciebie kilka prostych metod, dzięki którym Twoje zakolanówki przestaną “zjeżdżać” w dół przy każdym ruchu!

Zakolanówki zazwyczaj występują tylko z jednym rozmiarze, ale czasem mogą być w dwóch rozmiarach, gdzie w takim przypadku w pierwszej kolejności powinno się nimi kierować. Przed zakupem dokładnie zapoznaj się więc z tabelami rozmiarowymi. Porównaj wyniki z zaleceniami producenta i wybierz opcję, która jest najbardziej zbliżona do uzyskanych wymiarów. Jeśli mimo tego materiał wciąż roluje się i spada, nic straconego – wciąż możesz lekko przerobić swoje zakolanówki, by utrzymały się w miejscu.

Wykorzystaj rajstopy lub pas do pończoch

Jedną z metod na uniknięcie przesuwania się materiału, jest założenie pod zakolanówki cienkich rajstop. W zależności od stylizacji możesz wybrać te w kolorze cielistym, które nie będą się odznaczać na ciele, albo w wariant kolorowy lub we wzorki, który stanie się częścią outfitu. W tej metodzie lepiej sprawdzają się rajstopy matowe, o lekko chropowatej powierzchni. Niektórzy próbują też przyszywać zakolanówki do rajstop, ale to nieco trudniejsze rozwiązanie. Jeśli jednak czujesz się pewnie w takich przeróbkach, wypróbuj tę metodę!

Innym wyjściem może być wykorzystanie pasa do pończoch, który połączysz z zakolanówkami. Ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku modeli sięgających nieco wyżej niż tuż za kolano.

Silikonowy pasek lub gumka pasmanteryjna

Kolejnym ze sposobów na uniknięcie spadania materiału jest wszycie silikonowego paska po wewnętrznej stronie zakolanówek. W wielu akcesoriach jest on przymocowany fabrycznie – nazywamy je wtedy “samonośnymi”. Zamiast niego można też zastosować pasek elastycznej gumki pasmanteryjnej. Jeśli wybierzesz dekoracyjny wariant, to możesz nawet otoczyć nim zewnętrzną część materiału. Jeszcze innym rozwiązaniem jest zakrycie powstałych szwów kokardką, wstążką lub fragmentem koronki. Gumki i paski silikonowe przyszywa się przy górnej krawędzi, bo oto ona najczęściej zsuwa się i roluje.