dostawa dpd pick up tylko 5,99

DARMOWA WYSYŁKA OD 129 PLN

Zaktualizowaliśmy informację na temat wykorzystywania danych osobowych, która jest zawarta w nasze Polityka prywantości
Wykorzystujemy pliki cookies własne i stron trzecich w celu doskonalenia jakości obsługi oraz ulepszenia usług na podstawie analizy nawigacji na naszej stronie internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej, oznacza akceptację plików cookies.

Kupuj

Menu

Łączna kwota zakupów: 0,00 

Do darmowej wysyłki: 129.00 zł

Przejdź do kasyEdytuj koszyk

Dzieci są na co dzień niezwykle aktywne ruchowo. Należy to brać pod uwagę również przy wyborze rajstop dziecięcych. Przy całym bogactwie wzorów i kolorów nie powinny one krępować ruchów. Ważne jest też dobre dostosowanie rozmiarów (rajstop dla dzieci) do ich wzrostu, wieku i budowy ciała. Pewną pomocą w tej kwestii mogą być tabele rozmiarowe znajdujące się na podstronie każdego produktu w naszym sklepie. Na przykład rozmiar rajstop w przedziale 116 – 122 powinien być dobry dla dziewczynki o wzroście 122, jednak kiedy dziecko zbliża się do górnej granicy rozmiaru, warto wybrać rajstopy o rozmiar większe. Co istotne, rajstopy wykonane w systemie 3D (np. z mikrofibry), które również mamy w ofercie, są niezwykle elastyczne, podobnie jak te wykonane z wiskozy, dlatego jeśli w ich przypadku zdecydujemy się na rozmiar większy, nie spowoduje to, że rajstopy będą się marszczyć. Z kolei rajstopy bez systemu 3D powinny zostać dopasowane do dziecka dokładnie według rozmiaru.  


O czym należy pamiętać?

Za każdym razem należy też dokładnie sprawdzić wszystkie właściwości rajstop, zarówno jeśli chodzi o ich dopasowanie do ciała, wykonanie, czy obecność dodatkowych, zdobiących elementów. Kupując rajstopy przez internet, często spotkamy się także z pomocnymi tabelami, dzięki którym łatwo dobierzemy rajstopy do naszego dziecka. Pomiary są wykonywane na skrajnych rozmiarach takiej skali.  

Różnorodne rozmiary rajstop dla dzieci ułatwiają zakup odpowiedniego oraz naprawdę wygodnego modelu. W przypadku najmłodszych dzieci, o nieco większej wadze, warto pamiętać, aby zdecydować się na model rajstop o jeden rozmiar większy, niż wskazany w tabeli. Nie ma obaw o to, że będą one za ciasne lub za luźne.


Jak dobierać rajstopy dla noworodka?

Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę tak samo na jakość i bezpieczeństwo użytego do ich wykonania surowca, a także właściwości danego wyrobu. Rajstopy dla małych dzieci muszą zapewniać im wygodę podczas wyjścia na spacer, a więc w pozycji leżącej w wózku. Taki sam komfort jest wymagany w warunkach domowych – podczas zabawy z rodzicami czy przy nauce chodzenia. Właśnie dlatego spośród surowców, na które warto zwrócić uwagę, można wskazać wiskozę. Modele z wiskozy są naszym głównym asortymentem w kategorii rajstop dla noworodków i niemowląt. Proponujemy rajstopy z wiskozy w prążki, we wzory. Popularne są również modele ażurowe, wybierane np. na chrzciny. Umożliwiamy także wybór kilku propozycji wykonanych z mikrofibry. Rajstopy z mikrofibry 3D są niezwykle elastyczne, dlatego pasują nawet do nóg bardzo szczupłych. Warto podkreślić, że cechą wspólną wszystkich rajstop dla niemowląt jest ich miękkość oraz elastyczność. Nie krępują ruchów, a także niezwykle łatwo się je zakłada, co jest cechą odróżniającą wspomniane rajstopy od tych wykonanych z bawełny.


Najczęstsze problemy związane z wyborem rajstop dla dziecka 

Jakie są najczęstsze wątpliwości, z którymi zmagają się rodzice przed zakupem odpowiednich rajstop dla dziecka? Pierwsza z nich dotyczy doboru rajstop w okresie zimowym. W takim czasie wiele zależy bowiem od tego, ile warstw odzieży oprócz rajstopek, będzie też miało na sobie dziecko. Zdarza się, że w zimowe lub późno jesienne dni dziecko ma założone grubsze spodnie z jeansu czy sztruksu. Dodatkowo pod spodem znajdują się rajstopki, w obawie przed wychłodzeniem. Nie możemy więc wybrać rajstop za grubych, które spowodują, że dziecku będzie po prostu za ciepło. 

Podczas wyboru rajstop dla dziecka należy też wziąć pod uwagę miejsce, gdzie dziecko spędza najwięcej czasu w ciągu dnia. Jeśli jest to przedszkole i maluch spędza czas w środku na zabawie i nauce z rówieśnikami, modele wykonane z wiskozy będą najbardziej odpowiednie, ale warto wybrać w tym przypadku również mikrofibrę i model Mary (rajstopy z niej wykonane nie są tak grube, nie ma więc ryzyka przegrzania). Modele przeznaczone do zabawy czy nauki raczkowania muszą mieć też podwyższoną odporność na przetarcia. 

Rajstopki dla niemowląt występują też w tak wielu wariantach, że bez problemu można dobrać je do okazji, np. świąt, wyjazdu wakacyjnego czy też urodzin. Także kolorystyka jest na tyle bogata, że bez problemu coś odpowiedniego znajdą rodzice dziewczynek, jak i chłopców.