dostawa dpd pick up tylko 5,99

DARMOWA WYSYŁKA OD 129 PLN

Zaktualizowaliśmy informację na temat wykorzystywania danych osobowych, która jest zawarta w nasze Polityka prywantości
Wykorzystujemy pliki cookies własne i stron trzecich w celu doskonalenia jakości obsługi oraz ulepszenia usług na podstawie analizy nawigacji na naszej stronie internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej, oznacza akceptację plików cookies.

Kupuj

Menu

Łączna kwota zakupów: 0,00 

Do darmowej wysyłki: 129.00 zł

Przejdź do kasyEdytuj koszyk

Istnieją pewne cechy, które wyróżniają dobre rajstopy. Dzięki nim, podczas zakupu jesteśmy w stanie stwierdzić, czy wybrany przez nas model zapewni nam nie tylko codzienną wygodę, ale również m.in. dobre dopasowanie do nogi, oczekiwane walory estetyczne, a także odporność na uszkodzenia. Oczywiście kluczowe jest przede wszystkim dopasowanie rozmiarowe, ale dobre rajstopy muszą mieć jedną, zasadniczą cechę. Chodzi o szybkie układanie się na nodze, w udach i częściach palcowej oraz majteczkowej. Rajstopy muszą zatem niejako rozpoznawać profil kobiecej figury, a potem dostosowywać się do danej sylwetki. Nie mogą wywoływać podrażnień ani ucisku. Warto też wziąć pod uwagę m.in. gęstość splotu włókien, która charakteryzuje konkretne modele. W dobrych rajstopach nogi będą prezentować się świetnie, niezależnie od warunków atmosferycznych, a także będą niczym… druga skóra! 


Znaczenie technologii wykonania rajstop

Zaawansowana technika dziania i wykorzystanie sprawdzonych surowców to główne atuty, którymi wyróżniają się naprawdę dobre rajstopy. Na uwagę zasługuje tutaj zastosowana do ich stworzenia technologia 3D, jak i podwójny oplot. Rajstopy wykonane w technologii 3D zawierają w sobie więcej włókna elastanowego (np. Lycra) co powoduje, że stają się one bardziej dopasowane do nogi, bardziej miękkie i o bardziej ekskluzywnym wyglądzie. Dzięki temu są one w pewnym stopniu kolejną warstwą naszej skóry. Klasyczną propozycją wykonaną w technologii 3D są rajstopy Nadja 40 DEN przeznaczone na chłodniejsze dni. To model kryjący, idealnie dopasowany, a także miękki i elastyczny. Nadja to rajstopy o zwiększonej trwałości i odporne na zaciąganie, dlatego świetnie sprawdzą się jako wybór na co dzień i do pracy. Dostępne w odcieniach navy, fungo, bronzo czy nero. Warto dodać, że również wszystkie rajstopy z kolekcji Fantasy 50 DEN wykonane zostały w technologii 3D. Z kolei model Silquenia to rajstopy powstałe z przędzy podwójnie oplatanej, matowe, wyjątkowo trwałe na zaciąganie i z niewidocznym wzmocnieniem palców.

Dobre rajstopy to dla wielu kobiet również takie, które wysmuklają nogi, ale też maskują ewentualne niedoskonałości, np. nierówności na skórze, dzięki czemu noga wizualnie dobrze się prezentuje. Biorąc pod uwagę ten aspekt proponujemy elegancki model Amber, który wyróżnia się działaniem chłodzącym, bardzo istotnym podczas noszenia rajstop w ciepłe dni. Subtelny odcień nude modelu Amber idealnie wyrównuje koloryt skóry. Rajstopy przylegają do nogi i dają efekt drugiej skóry.

Niezwykle istotny jest także płaski szew, który wpływa na wygodę oraz obecność bawełnianego klina, zwiększającego komfort noszenia rajstop.

Rajstopy trwałe i wygodne

Niezależnie od budowy ciała, dobre rajstopy powinny zapewniać atrakcyjny wygląd, przyleganie oraz komfort noszenia w każdej sytuacji. Zarówno wersje gładkie, jak i wzorzyste rajstop nie mogą wpływać na niewygodę podczas użytkowania. Oczekiwana, codzienna funkcjonalność rajstop powinna odnosić się więc do wszystkich ich części, począwszy od palcowej, poprzez udową, skończywszy na majteczkowej. 

Pewnym wskazaniem klasy produktu może być także posiadanie przez dane rajstopy certyfikatu Oeko-Tex. Jest on potwierdzeniem wysokiej jakości i bezpieczeństwa danego modelu rajstop w kontakcie ze skórą. Wyklucza równocześnie stosowanie szkodliwych związków, które mogłyby wywoływać np. podrażnienia i odczuwalny dyskomfort. Dobre rajstopy będą zatem miały dokładną informację na opakowaniu, jeśli chodzi o wykorzystanie poszczególnych surowców oraz posiadane certyfikaty. W Knittex przywiązujemy do tego ogromną wagę, dlatego wykorzystujemy m.in. metodę opierania mydłem na bazie glinek, przyjazne barwienie oraz używamy opakowań produkowanych z naturalnych materiałów. Możemy również pochwalić się posiadaniem wspomnianego certyfikatu przez nasze wyroby.  


Rajstopy idealnie dopasowane 

Dobre rajstopy nie zawsze muszą oznaczać duży wydatek, choć kierowanie się jedynie niską ceną jest dużym błędem. Należy przy tym zwracać uwagę także na renomę marki, a także opinie dostępne w internecie. Rekomendacją może być również porada sprzedawcy, który zna się na klasie oferowanego asortymentu. Duże znaczenie ma też sprawdzenie surowców, z których zostały wykonane takie rajstopy. 

Jeśli chodzi o późniejsze dopasowanie rajstop do stylizacji, należy wziąć pod uwagę, aby pasowały one kolorystycznie do danego obuwia. W ten sposób lepiej zauważalny jest efekt optycznego wysmuklenia nogi. Ponadto, warto dobrać rajstopy do okazji, naszej osobowości oraz spódniczki, sukienki, koloru bluzki, aby całość pasowała do siebie najlepiej, jak to możliwe.