dostawa dpd pick up tylko 5,99

DARMOWA WYSYŁKA OD 129 PLN

Zaktualizowaliśmy informację na temat wykorzystywania danych osobowych, która jest zawarta w nasze Polityka prywantości
Wykorzystujemy pliki cookies własne i stron trzecich w celu doskonalenia jakości obsługi oraz ulepszenia usług na podstawie analizy nawigacji na naszej stronie internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej, oznacza akceptację plików cookies.

Kupuj

Menu

Łączna kwota zakupów: 0,00 

Do darmowej wysyłki: 129.00 zł

Przejdź do kasyEdytuj koszyk

Nawet jeżeli uroczystość ma się odbyć latem, nie można wykluczyć, że przypadnie akurat na chłodniejszy dzień. Warto też pamiętać, że wnętrza kościołów często nie należą do najcieplejszych, a dziecko oczekujące na ceremonię może być narażone na niskie temperatury nawet przez około godzinę. Dlatego rodzice zawsze powinni mieć przygotowane wygodne, grube rajstopki na chrzest. Cienkie modele sprawdzą się natomiast podczas bardziej upalnych miesięcy – dziecko pięknie się w nich zaprezentuje w ważny dla siebie dzień, a dodatkowo materiał stanowić będzie dodatkową warstwę ochronną dla jego wrażliwej skóry. To przecież właśnie niemowlęta szczególnie narażone są na poparzenia słoneczne — lepiej więc dmuchać na zimne i odpowiednio zabezpieczyć przed nimi szkraba.

Wbrew pozorom nie chodzi jednak jedynie o to, aby produkty miały właściwą wartość DEN, a więc były odpowiednio cienkie lub grube. Na co więc jeszcze koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając dziecięce rajstopki do chrztu? Najważniejsze wskazówki zebraliśmy dla Was poniżej!

Idealne rajstopki na chrzest – czym powinny się charakteryzować?

Przede wszystkim musisz się upewnić, że rajtuzy nie krępują ruchów dziecka, są przyjemne w kontakcie ze skórą i zapewniają optymalny komfort termiczny. W zdecydowanej większości sytuacji, bez względu na to, czy planujesz kupić cienkie rajstopki do chrztu, czy raczej te grube, doskonałym wyborem będą wyroby z wysokiej klasy materiałów naturalnych, zwłaszcza wiskozy. Pamiętaj, aby bielizna założona dziecku na zimę miała co najmniej 60 DEN!

W szczególności polecamy wyroby wyposażone w specjalny, szeroki klin na pieluszkę – w ofercie Noq by Knittex jest to m.in. model Puchatki. Taka konstrukcja znacząco zwiększa wygodę niemowlaka w czasie trwania ceremonii.

Dobrze dobrane rajstopki na chrzest – nieważne czy grube, czy cienkie – muszą być też odpowiednio elastyczne i łatwe w zakładaniu. Szczególną staranność należy zachować przy wybieraniu rozmiaru: trzeba uwzględnić nie tylko wzrost dziecka, ale też specyfikę jego budowy ciała. Rozmiary podawane są w przedziałach, przykładowo 92-98. Czasami warto kupić rajtuzki o rozmiar większe, jeżeli wzrost jest już blisko granicy przedziału – unikniemy wówczas marszczenia się materiału na nóżkach.

Zamów najwyższej jakości rajstopki dziecięce do chrztu w naszym sklepie online. Oferujemy kilkadziesiąt modeli, zarówno cienkich, jak i grubych, które z łatwością dostosujesz do pory roku i potrzeb swoich milusińskich!