-25% n zakupy z kodem: summer25

DARMOWA WYSYŁKA OD 129 PLN

Zaktualizowaliśmy informację na temat wykorzystywania danych osobowych, która jest zawarta w nasze Polityka prywantości
Wykorzystujemy pliki cookies własne i stron trzecich w celu doskonalenia jakości obsługi oraz ulepszenia usług na podstawie analizy nawigacji na naszej stronie internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej, oznacza akceptację plików cookies.

Kupuj

Menu

Łączna kwota zakupów: 0,00 

Do darmowej wysyłki: 129.00 zł

Przejdź do kasyEdytuj koszyk

Podczas wyboru pończoch do pracy należy wziąć pod uwagę nie tylko ich kolor, ale również ewentualne aplikacje, wzory i grubość. Te wszystkie elementy razem decydują o charakterze pończoch i o tym, na jakie okazje warto i można je założyć. Pończochy do pracy to wybór pomiędzy subtelnymi lub nieco odważniejszymi wariantami. Pierwsze z nich, stonowane i klasyczne, są zalecane na wszelkie oficjalne spotkania biznesowe, gdzie obowiązujący dress code jest niezwykle istotny. Z kolei drugie, bardziej wyraziste i odważniejsze, będą pasować do dynamicznej i przebojowej kobiety, która działa na przykład w branży rozrywkowej czy kulturalnej, ale też powinny być dopasowane do sytuacji, w której faktycznie może sobie na to pozwolić. 

Mimo wszystko należy jednak pamiętać, że i w tych drugich, mniej oficjalnych, ale wciąż biznesowych sytuacjach, lepiej unikać wzorów podkreślających seksapil lub zmysłowość. Warto więc zdecydować się m.in. na klasyczne kropki albo grochy, którymi wyróżniają się modele Subtle i Lulu z oferty Knittex. Pierwszy z wymienionych ma też gustowną koronkę, podtrzymywaną przez nowej generacji silikon Stay4Sure. Jest to pończocha samonośna, wytwarzana z przędzy oplatanej w dwóch odcieniach: czarnym w czarne kropki oraz naturalnym w czarne kropki. Lulu to wersja nylonowa, wykończona czarną manszetą. Takie pończochy przypinane do paska w typie pin up, są dość cienkie, ponieważ mają grubość jedynie 20 den. Nadają się więc na cieplejsze dni.

Pończochy do pracy – eleganckie warianty wzorzyste i gładkie

Mnogość odmian oraz wariantów wykończenia zdecydowanie wyróżnia kategorię produktów, którymi są właśnie pończochy do pracy. Gładkie modele są dobre do oficjalnych stylizacji i mogą mieć oczywiście różną grubość. Przykładami takich wersji są między innymi: Honeymoon, Nicole, Lady i Ester (nieco grubsze, 60 den). Wymienione na wstępie, choć wywołują bezpośrednie skojarzenie z miesiącem miodowym, będą idealne do codziennego ubioru zawodowego. Delikatna, perłowa koronka, nogawka w kolorze skóry oraz niezauważalna część palcowa to ich główne zalety. Nicole to wariant półmatowy, w różnorodnych opcjach kolorystycznych. Do jego atutów można zaliczyć niewidoczny fragment palcowy oraz wykonanie z przędzy oplatanej. Pończochy o nazwie Lady zostały wykonane z bardzo cienkiej przędzy, która jest jednak dość wytrzymała. To model wykończony taśmą z silikonem Stay4Sure, dzięki czemu nie zsuwają się z nogi. Propozycja Ester to grubość 60 den, czarny, matowy kolor, a także podwyższona odporność na przypadkowe zaciągnięcia. Dodatkowym walorem wizualnym będzie w tym przypadku pięknie wykończona koronka.

Dopasowanie pończoch do wybranych stylizacji 

Pończochy do pracy muszą odpowiadać różnym potrzebom. Do nich należą także wieczorne wyjścia, które są związane z zawodową aktywnością. Część z nich może mieć charakter integracyjny, ale też są to konferencje, wystąpienia, targi i eventy. Specjalnie na takie okoliczności warto wybrać samonośne pończochy Penelope albo Marlene (do paska). Pierwsze z nich mają stylowy szewek i koronkę osadzoną na silikonie. Jest to wersja cienka, o grubości zaledwie 15 den. Polecana będzie zatem na ciepłe, letnie dni. Pończochy Marlene to z kolei model nylonowy z trójkątnym wykończeniem pięty. Dodatkowo są one w pełni transparentne, delikatne oraz przypinane do paska. Cechują się m.in. obecnością szwu, charakterystycznego dla stylu retro, a także cudownym szelestem podczas pocierania nogą o nogę.


Wybór pończoch do pracy – jak nie popełnić faux-pas?W doborze odpowiednich pończoch do sytuacji zawodowej niezbędny jest umiar oraz wyczucie smaku. Pończochy do pracy nie powinny być zbyt odważne i prowokujące, gdyż mogą wywołać niesmak. Dobrym rozwiązaniem będzie przykładowo zakup mocno uniwersalnych modeli, które sprawdzą się w różnych okolicznościach. Takie są na przykład warianty Hazard czy Klaudia. Pierwsze z pończoch są dość cienkie, gdyż ich grubość to jedynie 15 den. Niedostrzegalna część palcowa oraz wykończenie ładną taśmą będą optymalne pod elegancką sukienkę lub inny, oficjalny dress code. Pończochy Hazard przylegają do nóg i cudownie je otulają. Z kolei model Klaudia ma odświeżającą, kwiatową koronkę, a pończocha jest przypinana do paska.